MENÜ

Védett állatok
Szeretem az állatokat!

Óriáspanda

Az óriáspanda Délnyugat-Kínában él,

naponta tizenhat órát foglalkozik evéssel.

Az óriás pandamackó friss bambuszhajtá-

sokkal táplálkozik. A bambuszerdők ritkulása

miatt az óriáspanda a kihalás szélén áll.

 

 

 

 

 

barna-medve.jpg

Barnamedve

Teste 1-3 m hosszú,

tömege ennek megfelelően 100-800kg.

A barna medve mindenevő gyakorlatilag mindent megeszik legyen az

fű,gomba,erdei gyümölcs,gyökér,rovar,kisemlős vagy szarvas méretű

zsákmány.Mindenki tudja hogy a medvék téliálmot alszanak ilyenkor

lelassúl a szívverésük és a lélegzése lelassúl.

 

 

OroszlánFehér oroszlán

Az oroszlán az állatok királya. Afrika füves pusztáin él.

Félelmetes erejű, hatalmas testű, kitűnő látású ragadozó emlősállat.

A hím Testhossza kb. 2 m, magassága 1m. Tömege elérheti 190 kg-ot.

Fő feladata a család és a vadászterület védelme. Csak a hímnek van sörénye,

mely 3 éves korában nő ki. A nőstény mindig kisseb. Elléskor 3-4 kölyköt hoz

a világra. Bundájukon fehér szőr található. A kölykök csak két

hónap múlva tanulnak meg járni. A nőstény gondozza őket. Féléves korukban eleven állatokat hoz nekik, s

megtanítja, hogyan kapják el és miképp végezzenek vele. Az élelem szerzés a nőstények feladata.Sötétedés

után, széllel szemben indulnak vadászni, a fűben hasalva félkör alakban várnak. A hím hangos üvöltésével feléjük tereli a zsákmányt. Mindig a hím eszik először, majd a nőstények, s végül a kölykök.

 

Szibériai tigris

A legnagyobb méretű tigrisalfaj, és egyben nagymacska. Testhossza   2,4-3,3 méter, testtömege 150-300 kilogramm. Világosabb sárga, és vastagabb a bundája, mint a trópusi alfajoknak. Azon a területen él,ahonnan a feltételezések szerint a legtöbb tigris fajta él. Éjszaka vadászik, nagy növény evőkre, Pl: szarvas, vaddisznó de esténként még a medvét is elejti. Kb 50 kilónyi húst tud megenni egyszerre. A tetemhez később is visszajár. Magányosan él a territóriumán belül. Általában kitér egy másik tigris elől, ritka az ellenségeskedés. A kölyköket nevelő anya messze elkerül a hímeket, mert azok elpusztíthatják a kicsinyeit. Bár több kölyke is születik, de csak kettő marad életben, egy hím, egy nőstény. A vadonban 400-500 egyede él, és szigorú védelme ellen is az orvvadászok még veszélyeztetik. Az állatkertekben jóval gyakoribb.

 

 

 

Alaszkai fehér farkas

Természetes élőhelye az Alaszkai tundrák. Annak ellenére, hogy kevés Európai állatkert tart Alszkai fehér farkasokat, Magyarország állatkertjeiben elterjedt alfajnak számít. Éppen ritkaság okozza a problémát, hiszen nagyfokú a rokonság a Magyarországi egyedek között. Ajánlatos lenne a idegen vérvonalú egyedekkel frissíteni az állományt, hogy ne tünjön el ez a gyönyörű farkasalfaj, Magyarországi, illetve Európai állatkertből. Testhossza átlag 130-160 centiméter, farkhossza 40-50 centiméter, testtömege hímnek 20-80 kilogramm, a nőstény pedig 18-55 kg. Az egyik legnagyobb farkasalfaj. Vemhesség időtartalma 61-63 nap, Az alomban 4-5 kölyök szokott lenni. Átlag életkoruk 12-17 év. Nem szerepel a vörös listán.

 

 

Európai sün

Az Európa sün 28 országban honos. Az Európai sün hossza 20-30 centiméter, testtömege átlagosan 700 gramm, de az 1900 grammot is elérheti. Kültarkóján szőrszálak között sűrűn elhelyezkedő hegyes tüskék vannak. A sün hátán 8000 tüske található. Éjszakai életmódot folytat, és magányos. Tápláléka hernyók, bogarak földigiliszták és csigák. A sünök 2-4 kilométert gyalogolnak táplálék után. Ősszel beássa magát  földbe, és téliálomba merül. Az Európai sün 5-6 évig él. A nőstény akár 7 kölyköt is ellhet. A párzási időszak áprilisban vagy augusztusban van.

 

 

 

Abaco vadló

Az Abaco vadló a világ legveszélyeztetettebb lófajtája. Egy kihalás szélén álló lófajta Bahamákon és a Dominikai Köztársaságban. A Spanyol gyarmatosítás idején hajókkal a Berber lovakat a szigetre, ahol aztán gyorsan elszaporodtak. A XX. században a városiasodás következtében élettarük lecsökkent és az 1960-as évekre már csak 200 egyedet számoltak. 1998-ig csak találgattak hogy milyen ősöktől származhat. 1998-ban derült ki hogy a Berberektől valósiak. 2003-ban egy természetvédelmi területet hoztak létre fennmaradásuk érdekében a Nagy Abaco szigeten 2009. májusára 8 vadlovat tartanak számon a védett területen és megmentésükre társadalmi összafogás indult. Jellemzői: Származási hely: Bahama - szigetek, Vérmérséklet: melegvérű, Szín: szürke, fekete, gesztenye, Jelleme: nagy állóképességű, Marmagasság: 150 cm, Fej forma: nagy fej, Eredete: 8. század, Élettere: Óceáni éghajlat, Hasznosítása: sport ló.

 

 

 

Bengáli tigris

India középső és keleti részén, Bangladesben, Nepálban, és Buthában, Mianmarban őshonos. Korábban Pakisztánban is előfordult de onnan már kiirtották. Teste valamivel hosszabb mint az oroszláné, nyújtottabb és hajlékonyabb. Egy kifejlett példány teste 2,3- 2,6 méter hosszú ( de a farka emellett lehet 80 centiméter is ) súlya elérheti a 180és a 250 kilogrammot.  Szőrzetének alapszíne fénylő narancsvörös, hasa többnyire fehér. Viszonylag széles, fekete csíkjai a fejétől egészen a farka végéig megtalálhatóak. Ragadozó, kiszemelt zsákmányát általában a magas fűben, alegnagyobb csendben közelíti meg és annak hátára ugorva átharapja ütőereit. Kedvenc élelme: nilgau, antilop, gaur, számbár szarvas, mocsári szarvas, pettyes szarvas, vaddisznó. Néha a vízibivajt is elejti. Egyszerre rendszerint 2-3 kölyök születik. Másnéven királytigrisnek is nevezik.

 

Hírek

  • Origoclick
    2011-11-26 13:14:12

Szavazás

Szereted az állatokat?
Nem
Igen
Asztali nézet